Producenci
Jak dobrać worek do odkurzacza?
Jak dobrać worek do odkurzacza?

Odkurzacze z workami od wielu lat są najpopularniejszym rodzajem odkurzaczy. Kupując taki sprzęt, należy wziąć pod uwagę fakt, że od czasu do czasu konieczna będzie wymiana worka na nieczystości, zamocowanego wewnątrz urządzenia. Worki do odkurzaczy charakteryzuje kilka cech, bez których byłyby one bezużyteczne. Worek musi być stworzony z materiału łatwo przepuszczającego powietrze, lecz zatrzymującego pyły, konieczne jest, aby posiadał mocowanie o określonej wielkości oraz, w zależności od modelu odkurzacza, uszczelkę oplatającą końcówkę węża. Worki do odkurzaczy produkowane są w kilku wariantach – są to przede wszystkim worki papierowe, tekstylne oraz syntetyczne, np. włókninowe.

Charakterystyka różnego typu worków

Worki papierowe, produkowane są najczęściej z szarego papieru i mają usztywniane kartonowe wloty. Są najtańszym z rozwiązań, ponieważ pojedynczy worek kosztuje około złotówki. Warto pamiętać, że ze względu na materiał, z którego są wykonane należy uważać, aby nie wciągnąć do odkurzacza ostrych lub wilgotnych przedmiotów, ponieważ grozi to uszkodzeniem worka. Innym typem są worki włókninowe, wyprodukowane z syntetycznej włókniny, często nazywanej także mikrowłóknem. Ich struktura powoduje zmniejszenie emisji kurzu, dzięki czemu rekomendowane są do użytku w domach alergików. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że takie worki są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wodę. Ostatnim typem są znane od lat worki tkaninowe, które są przeznaczone do opróżniania ich po napełnieniu. Najczęściej wykonane są z włókniny lub płótna. Są dosyć trwałe, jednakże mogą być mniej efektywne, ponieważ często zapychają się zabrudzeniami, zmniejszając tym samym moc ssania.

Jak wybrać odpowiedni worek do odkurzacza?

Wybierając worek do odkurzacza liczy się nie tylko materiał, z jakiego jest zrobiony, ale również, a może przede wszystkim model sprzętu dla jakiego ma być przeznaczony. Informacje te znajdziemy na samym odkurzaczu, w instrukcji obsługi oraz na opakowaniu od worków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl