Producenci
Rodzaje worków do odkurzacza
Rodzaje worków do odkurzacza

Odkurzacze workowe nadal cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Są najtańsze, a także najłatwiejsze w obsłudze. Jeżeli również zdecydowaliśmy się na taki model konieczne jest dobranie do niego odpowiedniego typu worków. Obecnie można je kupić w wielu wariantach. Aby odkurzać skuteczniej i wygodniej warto znać je wszystkie. Pamiętajmy, że to właśnie worek jest pierwszym elementem filtracyjnym w odkurzaczu i jego zadaniem jest zebranie większości zanieczyszczeń. Te, które nie pozostają w worku zatrzymują się dopiero na filtrze wylotowym. Aby uniknąć szybkiego zatykania się filtra warto znaleźć worki, które będą wystarczająco skuteczne.

Worki jednorazowe i wielokrotnego użytku

W sprzedaży znaleźć można worki wielokrotnego użytku, które po zapełnieniu nieczystościami można po prostu opróżnić, wyrzucając je do kosza, a następnie worek ponownie zainstalować do odkurzacza. Największą wadą takiego rozwiązania jest oczywiście higiena. Worki wielokrotnego użytku powinny być wykonane z tworzywa, które przepuszcza pęd powietrza, a z drugiej strony powinny być solidne, tak aby nie ulegały łatwemu uszkodzeniu. Ostatecznie mają przetrwać kilkadziesiąt demontaży, opróżnień i ponownych montaży.  Innym typem są dużo bardziej higieniczne jednorazowe worki do odkurzacza. Użytkuje się je do czasu ich wypełnienia. Kiedy w worku zaczyna brakować miejsca, są one demontowane i wyrzucane do śmieci. Jego miejsce w odkurzaczu zajmuje nowy worek.

Worki papierowe i worki włókninowe

Najtańsze z worków jednorazowego użytku są te wykonane z papieru. Produkowane są najczęściej z papieru szarego i mają usztywniane kartonowe wloty. To oszczędne rozwiązanie nie pozbawione jest wad. Głównym problemem jest fakt, że papier narażony jest na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego powinno się regularnie kontrolować ich stan. Droższą wersją worków jednorazowych są włókninowe. Produkowane są z syntetycznej włókniny. Dzięki zastosowaniu mikrowłókien są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na strukturę bardzo dobrze zatrzymują zanieczyszczenia i zmniejszają emisję kurzu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl