Producenci
Technologie LED

Technologia LED - energooszczędność i ekologia

Technologia wkorzystywana w oświetleniu LED pozwala na dużą oszczędność prądu. Jest przyjazna w użytkowaniu oraz ekologiczna. Nowoczesna technologia i innowacyjne rozwiązania dla Ciebie i Twojej firmy.

Co to jest technologia LED?

Żarówki oparte na diodach typu LED (light emmiting diode) , czerpią źródło światła z diod elektorluminescencyjnych.Ich działanie oparte jest na tzw. zjawisku rekombinacji nośników ładunku. Istotne jest to, że oświetlenie LED nie zawiera metali ciężkich, przez co jest zupełnie nieszkodliwe dla otoczenia. Często jest więc spotykane nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w fabrykach, zakładach pracy oraz w miejscach publicznie dostępnych (ulice, parki, tunele).

Oświetlenie LED a tradycyjne żarówki

Porównanie tych dwóch źródeł światła wypada zdecydowanie na korzyść LED.Tradycyjne żarówki są o wiele mniej wydajne i droższe w kosztach użytkowania. 100-watowa konwencjonalna żarówka na widzialne światło wykorzystuje zaledwie 5% całej energii. Reszta zostaje zużyta na wytwarzanie ciepła, za które niestety trzeba zapłacić. Inaczej jest w przypadku oświetlenia LED, które praktycznie w ogóle się nie nagrzewa, dzięki czemu energia wykorzystana jest tylko do produkcji światła. Krótka żywotność tradycyjnych żarówek, podatność nawet na najmniejsze uderzenia, a także skład metali ciężkich sprawia, że tak naprawdę są one bardzo nieekonomicznym wyborem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl