Producenci
Naświetlacz LED – jak wybrać odpowiedni
Naświetlacz LED – jak wybrać odpowiedni

Naświetlacze LED to nieodłączny element każdego warsztatu, pracowni czy garażu. Współcześnie naświetlacze LED stały się bardzo popularnym elementem wyposażenia posesji czy ogrodu. W tym wypadku bardzo często zespolone są z czujnikiem ruchu. Warto podkreślić, że służą one nie tylko jako źródło światła. Przede wszystkim zwiększają one poczucie bezpieczeństwa mieszkańców przez dobre oświetlenie bezpośredniego otoczenia domu. Ze względu na konstrukcję oraz wykorzystywane technologie produkcyjne, naświetlacze charakteryzują się doskonałą skutecznością działania przy zachowaniu niskiego poboru energii. Decydując się na zakup naświetlacza LED warto zwrócić wagę na kilka ważnych cech, takich jak wytrzymałość, dopasowanie do przeznaczenia (wyróżniamy naświetlacze do garażu, ogrodu, stanowiska roboczego, itd.), a także żywotność. Nie można również zapomnieć o ilości lumenów.

Moc naświetlaczy LED

Przyjęło się klasyfikować naświetlacze LED ze względu na ich moc, jednak dużo ważniejsza w tym przypadku jest ilość lumenów. Lumen jest jednostką strumienia świetlnego określającego ilość światła emitowanego przez dane źródło. Oznacza to, ze im więcej lumenów, tym więcej światła. Dobrej jakości naświetlacz posiada skuteczność świetlną na poziomie około 80lm/W, co oznacza, że z jednego Wara mocy jest w stanie wyprodukować około 80 lumenów.

Barwa światła naświetlaczy LED

Inną ważną kwestią jest barwa światła. Na rynku znajdziemy trzy rodzaje naświetlaczy LED, o barwie ciepłej, zimnej oraz neutralnej. O tym jaką barwę należy wybrać decyduje przede wszystkim jego przeznaczenie. Barwa ciepła ociepla kolory oświetlanych przedmiotów. Sugeruje się stosowanie jej wszędzie tam, gdzie barwa ma większe znaczenie niż ilość światła, np. podświetlanie elewacji budynków, tarasów, ścieżek ogrodowych, itd. Barwa neutralna pozwala na uzyskanie kolorów najbardziej zbliżonych do naturalnych. Sprawdzi się przy oświetlaniu terenu wokół budynków, bilbordów reklamowych, itp. Naświetlacze LED o barwie zimnej ochładzają kolory oświetlanych przedmiotów, dając jednocześnie największą ilość światła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl